Araç Sistemleri

Güç Dağıtım Modülü

Manas’ın  özel olarak geliştirdiği güç dağıtım modulü, askeri araçlarda akıllı güç yönetim ve dağıtım sistemleri için temel yapı taşı sağlar.

Batarya Yönetim Sistemi

Manas’ın akü izleme sistemi (BMS) askeri araçlarda kullanılmak üzere, özel olarak tasarlanmıştır. Gerçek zamanlı karmaşık bir algoritma içeren teknolojiye dayanan BMS, bir aracın pillerinin sağlık durumunu oldukça güvenilir ve doğru bir şekilde ölçerken eş zamanlı olarak iletkenlik, voltaj, akım, sıcaklık ve zamanı ölçer.

Elektronik Araç Mimarisi

Manas Savunma, araç elektroniği konusunda modüler ve efektif çözümler sunmaktadır. Aracın bütün dağıtım ve yönetim modüllerini kontrol edebilen sistemler geliştiren Manas Savunma, Afrika, Asya ve Türkiye de yürüttüğü ve yürütmekte olduğu projeler ile geleceğin teknolojisini yakalamayı amaçlamaktadır.

İnsan Makine Arayüzü

İnsan Makine Arayüzü

Manas, engebeli ortamlarda gerekli olan dayanıklılığı ve güvenilirliği sağlarken, operatöre yükü hafifletmek için ergonomik olarak tasarlanmış bir dizi kontrol kolu, kontrol paneli ve anahtarlar geliştirmiştir

İç Konuşma Sistemi (Intercom)

12 kullanıcıya kadar entegre edilebilen  (ek modül ile 30 kullanıcıya erişim), IP tabanlı tam kademeli iç konuşma sistemi, 10 güne kadar gerçek zamanlı konuşma kaydı (30 güne kadar arttırma seçeneği) yapabilmektedir. Sol ve sağ kulaklıklarda interkom ve radyo çağrıları aynı anda duyulabilir.  Handsfree özelliği de olan Manas iç konuşma sistemi ile güvenli, sürekli ve arşivlenebilir görüşme sağlanabilmektedir.

Merkezi Lastik Şişirme

Manas Savunma, Merkezi Lastik Şişirme Sistemi (CTIS) ile  her türlü hava ve arazi koşullarında, taarruz ve karşı taarruz durumlarında  araçların lastik basınçlarını ayarlayarak güvenli sürüş sağlamaktadır.